Joomla czy WordPress? Jaki CMS wybrać?

NARZĘDZIA I PROGRAMY, OPTYMALIZACJA STRON, WEB DESIGN

Wybór systemu zarządzania treścią (CMS) jest ważną decyzją, która może mieć ogromne konsekwencje dla Twojej strony internetowej. Istnieje wiele dostępnych, każdy z własnymi zaletami i wadami, i fanatycznych fanów ciągnąc za ich wybranej platformy. Mając na to na to, że istnieją dwie platformy, które wyróżniają się wśród pakietu, które można bezpośrednio porównać: WordPress vs Joomla.

Obie platformy są znane ze swojej łatwości użytkowania, szerokich możliwości dostosowywania i aktywnych społeczności. Podczas gdy WordPress i Joomla mają swoje zalety i minusy, mogą być zatrudnieni do budowania nowoczesnych, wypełnionych funkcjami witryn – więc jak masz wybrać, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie?

Nie martw się! Jesteśmy tutaj, aby pomóc, porównując obie platformy w czterech pełnych adrenaliny rundach (możemy być przesadzają nieco tutaj), aby określić, która z nich króluje. Bez dalszych ceregieli, zacznijmy od WordPress vs Joomla!

Im mniejszy udział w rynku ma CMS, tym mniej radzę korzystać z systemu. Powinieneś wybrać jeden z najlepszych systemów 5-10. Nie bez powodu liderzy rynku. Są dojrzałe, stabilne i łatwe w użyciu.

Bardzo często musieliśmy odbudować strony internetowe w WordPress lub Joomla, ponieważ wcześniej był używany CMS, dla którego nie mogliśmy znaleźć programisty, który mógłby utrzymać ten system. To kosztuje klienta dużo pieniędzy i nas dużo nerwów.

 

Oto 5 powodów, które przemawiają za najpopularniejszym CMS – a zatem dla WordPress i Joomla:

  • więcej rozszerzeń (wtyczek)
  • więcej szablonów projektów (szablony/motywy)
  • więcej agencji lub programistów, którzy są zaznajomieni z nim
  • łatwa obsługa dla operatora strony internetowej (aktualizacje, umieszczanie treści online, tworzenie kopii zapasowych itp.)
  • lepsza przydatność dla SEO (optymalizacja pod kątem wyszukiwarek)

WordPress i Joomla są programami open source. Ma to tę zaletę, że są bezpłatne i są stale rozwijane w zakresie funkcjonalności i bezpieczeństwa. Więc są dobrze poinformowani z WordPress lub Joomla.

Tutaj możesz pobrać WordPress

Tutaj możesz pobrać Joomla

Jeśli nie chcesz tworzyć własnej strony internetowej, oferujemy Ci stworzenie wspomnianej strony internetowej dla Ciebie. Doradzimy Ci osobiście, czy WordPress lub Joomla jest lepiej nadaje się dla Ciebie.

 

cms wordpress

 

Joomla vs WordPress – Co mówią liczby?

Zarówno Joomla, jak i WordPress są samodzielnym open-source CMS. Te dwa programy istnieją już od ponad dziesięciu lat. Ale jeśli chodzi o ostatnie liczby i popularność, WordPress niewątpliwie wygrywa tą kwestię.

Kiedy widzisz porównanie trendów Google, Joomla prowadził WordPress. WordPress uderzająco wyrównał wyścig i prowadził od tego czasu. WordPress nadal rośnie, podczas gdy Joomla wydaje się być blisko uderzenia w stop.

WordPress

WordPress został zainicjowany w 2003 roku jako platforma blogów. Jest to obecnie wielofunkcyjny CMS, który zasila ponad 38,4% wszystkich stron internetowych (o wiele więcej niż tylko blogi) w Internecie. Podobnie, posiada 63,6% udziału we wszystkich znanych stronach CMS.

Joomla

Początkowo uruchomiony w 2005 roku, Joomla jest prawie tak stary jak WordPress. Joomla jest na trzeciej pozycji za WordPress i Shopify, jeśli chodzi o popularność. Joomla uprawnień 2,3% wszystkich stron internetowych i posiada 3,8% udziału we wszystkich znanych witryn CMS.

 

Dodatki dla stron opartych na Joomla i WordPress?

Zarówno Joomla, jak i WordPress oferują wiele dodatków, aby rozszerzyć swoją stronę.

Dla funkcjonalności: Aby zwiększyć funkcjonalność, WordPress potrzebuje wtyczek, podczas gdy Joomla potrzebuje rozszerzeń. Dla każdej funkcji, które chcesz dodać, istnieją różne wtyczki i rozszerzenia w każdej platformie, odpowiednio.

Dla estetyki: Aby poprawić estetykę, WordPress używa motywów, podczas gdy Joomla używa szablonów. W Internecie dostępnych jest wiele motywów i szablonów. Użyj tematu / szablonu, który pasuje do niszy twojej witryny, i jesteś dobry, aby przejść.

 

Porównanie WordPress & Joomla

Podstawową różnicą między WordPress i Joomla jest to, że Joomla rozpoczął się jako CMS przeznaczone do obsługi portal-jak strony internetowe, podczas gdy WordPress był pierwotnie blog koncentruje się platformy. Te dni, jednak zarówno WordPress i Joomla są doskonale w stanie uruchomić wszelkiego rodzaju strony internetowej.

Z technicznego punktu widzenia, zarówno WordPress, jak i Joomla nie są samodzielnymi elementami oprogramowania – działają tylko po zainstalowaniu na serwerze www. Zazwyczaj jest to serwer www, który otrzymujesz od firmy innej firmy, a tutaj polecamy Bluehost.

Jeśli chcesz zbudować stronę internetową, kluczowym aspektem do przemyślenia jest to, jak dobrze czujesz się z konfiguracją oprogramowania internetowego, pracą z serwerami i radzeniem sobie z technicznymi aspektami procesu w ogóle.

Tradycyjnie Joomla jest bardziej nastawiona na programistów, którzy nie boją się „brudzić rąk” pracując z serwerami. WordPress, z drugiej strony, jest bardziej przyjazny dla początkujących użytkowników.

Joomla, z drugiej strony, nie daje tego rodzaju hands-free podejście. Hosty, które pozwalają Joomla zwykle nie mają tych niestandardowych procesów instalacyjnych, co oznacza, że będziesz musiał zrobić większość rzeczy na własną rękę.

 

 

Jeszcze nie wiesz, co jest lepsze dla Ciebie między WordPress vs Joomla? Oto szczegółowe porównanie:

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek

Jeśli porównamy możliwości search engine optimization (SEO) obu platform po wyjęciu z pudełka, Joomla ma niewielką przewagę ze względu na umożliwienie jej użytkownikom ustawić opisy meta i słowa kluczowe dla nowych artykułów, takich jak tak:

Mając na uwadze ten sposób, prawdziwe możliwości SEO obu platform nie są łatwo widoczne, chyba że przyjrzymy się wtyczkom lub rozszerzeń dostępnym dla zadania. Po stronie WordPressa mamy niezwykle popularną wtyczkę Yoast SEO – jest potężna, oferuje wiele funkcji, a co najlepsze, każdy może się z tym uporać w ciągu kilku minut.

Yoast kategoryzuje wynik SEO w różnych obszarach za pomocą systemu sygnalizacji świetlnej w kolorach czerwonym, żółtym lub zielonym. Ponadto wtyczka mówi dokładnie, jak poprawić swój wynik w każdym obszarze – a jeśli to nie wystarczy, ocenia również czytelność twojego posta.

Podczas naszych testów, znaleźliśmy Easy Frontend SEO (EFSEO) za najlepszy odpowiednik Joomla yoast. Umożliwia wykonywanie wielu tych samych zadań , takich jak edycja metainformacji , bezpośrednio na przedniej stronie witryny, a także zawiera poręczny automatyczny tryb generowania tych danych bez wprowadzania danych.

Tak, jest to pierwsza runda WordPress vs Joomla porównania. Jeśli chodzi o optymalizację pod kątem wyszukiwarek lub SEO, Joomla dostaje ostrą przewagę. Jak? Zobaczymy.

strona internetowa przyjazna seo

Joomla pozwala wszystkim użytkownikom ustawić słowa kluczowe i meta-opis dla każdego nowego artykułu, który jest niewątpliwie fajną funkcją. Ale potrzebujesz niektórych wtyczek i rozszerzeń, aby zwiększyć możliwości obu platform.

Jednak WordPress ma wtyczkę Yoast SEO, która jest dosłownie najlepszą wtyczką z mnóstwem niesamowitych funkcji. Podobnie, Joomla ma rozszerzenie z tymi samymi funkcjami o nazwie Easy Frontend SEO (EFSEO), który jest jak Yoast SEO. Ale jeśli chodzi o optymalizację pod kątem wyszukiwarek, nic nie może pokonać Yoast. Tak, WordPress ma zwycięstwo w pierwszej rundzie.

Bezpieczeństwo

Jednym z głównych problemów platform internetowych jest bezpieczeństwo. Wielu z was może kwestionować, która platforma wśród nich jest bezpieczniejsza.

Jak pokazują dane, WordPress jest bardziej popularny w większym zasięgu rynku niż Joomla. Z tego powodu WordPress jest gigantycznym celem, jeśli chodzi o zagrożenia bezpieczeństwa. Istnieją motywy i wiele wtyczek do prawie wszystkiego w WordPress.

Rozbudowane funkcje są imponujące, ale jest to również problem z punktu widzenia bezpieczeństwa. Nie można zapewnić, że każdy motyw i wtyczka spełnia standardy bezpieczeństwa. Co więcej, zgodność z nowszą wersją pozostaje kwestią. Większość zaawansowanych opcji bezpieczeństwa w WordPress polega na wtyczkach, co znowu jest pytaniem dotyczącym bezpieczeństwa.

WordPress nie jest wyposażony w podstawowe funkcje, takie jak wbudowane połączenie SSL (Secure Socket Layer) na desce rozdzielczej lub 2FA (uwierzytelnianie dwuskładnikowe). Aby włączyć te funkcje, należy edytować podstawowe pliki.

Wbrew powyższemu oświadczeniu, Joomla oferuje zarówno połączenie SSL, jak i 2FA. W Joomli istnieje oddzielny zestaw rozszerzeń zabezpieczeń, a deweloperzy utrzymują listę ze znanymi lukami w zabezpieczeniach.

Ze względu na swoją popularność, WordPress ma gigantyczny cel na plecach, jeśli chodzi o luki w zabezpieczeniach. Każda instalacja WordPress jest wyjątkowa dzięki tysiącom wtyczek (jest wtyczka do wszystkiego, od tworzenia wykresów do używania łaciny wieprzowej)i motywów dostępnych dla CMS.

Chociaż jest to zdecydowanie pozytywne, jest to również koszmar z punktu widzenia bezpieczeństwa – nie można upewnić się, że każda wtyczka stosuje odpowiednie standardy bezpieczeństwa i pozostaje kompatybilna z nowszymi wersjami platformy.

Co więcej, WordPress nie jest dostarczany z podstawowymi funkcjami, takimi jak wymuszanie połączenia Secure Socket Layer (SSL) na pulpicie nawigacyjnym – musisz zmodyfikować jego podstawowe pliki, aby go włączyć – lub uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA). W rzeczywistości większość jego zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa opiera się wyłącznie na wtyczkach.

Z drugiej strony, Joomla wysyła zarówno opcję wymuszania połączeń przez SSL, jak i kolejną dla 2FA. Ponadto oferuje własny zestaw rozszerzeń zabezpieczeń,a jego twórcy prowadzą listę tych rozszerzeń ze znanymi lukami w zabezpieczeniach.

Potencjał & dodatki

Mamy już objęte pewne ziemi, jeśli chodzi o wtyczki WordPress i rozszerzenia Joomla. Oba CMSs mają swój własny dyżur wtyczek dla najbardziej wyobrażalne przypadków użycia – chociaż WordPress wygrywa ręce w dół ze względu na sam numer.

Jednak patrząc na najlepsze wtyczki na każdym cms, czujemy WordPress oferty mają większe subiektywne „polski”. Nie musisz brać naszego słowa za to – proste porównanie obok siebie dwóch narzędzi, o których już wspomnieliśmy, Yoast SEO i EFSEO (pokazane w tej kolejności), odzwierciedla to:

Podczas gdy ten ostatni oferuje tyle samo funkcji, co jego odpowiednik WordPress, ten pierwszy zapewnia ogólnie lepsze wrażenia.

Z naszego punktu widzenia, jednym z powodów, co Joomla i WordPress stają się najbardziej popularne CMS, ponieważ pozwalają użytkownikom rozszerzyć swoją stronę internetową na różne sposoby.

Innymi słowy, oba oferują różne rodzaje szablonów i wtyczek, które użytkownicy mogą dodawać do swoich witryn, nie znając (dużo) wiedzy na temat tworzenia stron internetowych, aby stworzyć funkcjonalną stronę internetową o dobrym wyglądzie.

Ponieważ WordPress jest znany ze swoich ogromnych motywów i wtyczek, oficjalny sklep zapewnia zarówno darmowe, jak i premium motywy, które pomogą użytkownikom budować od bardzo prostej strony do profesjonalnego szukającego, nawet jeśli nie mają pojęcia o kodowaniu lub projektowaniu.

Dokładniej, istnieje ponad 4500 darmowych tematów i 50.000 darmowych wtyczek, które użytkownicy mogą łatwo znaleźć z oficjalnej strony internetowej, które mogą być wykorzystane do tworzenia całych systemów e-commerce, witryn biznesowych lub portfolio fotografii, aby wymienić tylko kilka.

Według naszych badań, oto kilka „must-have” wtyczek WordPress dla użytkowników w 2021: Yoast SEO; Formularz kontaktowy według WPForms; Wordfence; Google XML; Smush.

Jednak odkrywamy, że Joomla nie spada daleko od WordPressa w tym wyścigu. Chociaż Joomla nie ma oficjalnej biblioteki szablonów, łatwo jest uzyskać tysiąc darmowych i płatnych szablonów od osób trzecich, a także rozszerzenia, które pozwalają użytkownikom na ukończenie wielu różnych typów stron internetowych z wielofunkcyjnymi.

Niemniej jednak liczba rozszerzeń Joomla na swojej oficjalnej stronie jest mniejsza niż WordPress z zaledwie około 8000 oficjalnymi rozszerzeniami.

Przechodząc dalej, jeśli chodzi o dostosowanie stylu witryny, z jednej strony znajdują się motywy WordPress, a z drugiej szablony Joomla, a ta sama historia powtarza się tutaj, podobnie jak w przypadku wtyczek. Nie tylko łatwiej jest znaleźć wysokiej jakości motywy WordPress, ale także często oferują wyższy poziom wsparcia i przede wszystkim lepsze wrażenia.

Zarządzanie treścią i potencjał CMS

Zarówno WordPress, jak i Joomla są złożonymi CMS, umożliwiającymi użytkownikom tworzenie i zarządzanie prawie każdym rodzajem strony internetowej. Chociaż WordPress jest często kojarzony z prostymi blogami,jest to również świetne rozwiązanie dla stron docelowych i jeszcze bardziej złożonych witryn.

Oba programy są skomplikowane CMSs. Umożliwiają one użytkownikom tworzenie, edytowanie i zarządzanie zawartością dowolnej witryny sieci Web. Jednak WordPress jest łatwiejszy w użyciu w porównaniu do Joomla. Krzywa uczenia się w Joomla jest znacznie bardziej stroma dla początkujących.

cms drupal

WordPress jest dla każdego. Możesz zbudować bardzo prosty blog na bardzo złożonej stronie internetowej z WordPress. Możesz użyć WordPressa, nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia w tworzeniu stron internetowych. Jednak Joomla jest pełna zawiłości. Nie można zarządzać Joomla bez minimalnych pomysłów rozwoju stron internetowych. Stosunkowo obie platformy mają złożone strony, ale WordPress wydaje się być znacznie elastyczny. Mamy więc zwycięzcę czwartej rundy! To WordPress ponownie.

Pomimo równego potencjału w zarządzaniu treścią, praca z WordPress jest stosunkowo łatwa. Każdy początkujący może szybko dowiedzieć się, że działa techniczność WordPress, podczas gdy Joomla CMS jest mniej wyrozumiały.

Tak więc, biorąc pod uwagę przyjazny dla użytkownika panel administracyjny i łatwą krzywą uczenia się, runda czwarta trafia do WordPressa.

Z drugiej strony, Joomla słynie ze swojej złożoności – choć oferuje fantastyczną dokumentację. Strona zbudowana z Joomla może ewoluować w wszystko, co chce, ale krzywa uczenia się jest znacznie bardziej stroma dla użytkowników bez doświadczenia w tworzeniu stron internetowych.

Szybkość działania która platforma jest szybsza?

Inną rzeczą, że wiele osób dba o wiele przy wyborze CMS dla swojej strony internetowej jest szybkość wydajności. W przypadku witryn Joomla i WordPress szybkość zależy od wielu czynników, zwłaszcza użycie wielu wtyczek może znacznie zmniejszyć wydajność witryny sieci Web i być głównym czynnikiem zwiększającym czas ładowania.

Testy porównują w pełni załadowany czas Joomla i WordPressa w tym samym stanie. Co ciekawe, strona Joomla jest ładowana szybciej niż WordPress z odpowiednio czasem 0,6s i 0,8s.

Jednak dzięki doskonałemu rozwojowi technologii, a także stale obsługiwanym rozszerzeń i wtyczek, możemy spodziewać się pozytywnych ulepszeń dla tych liczb.

Ponadto najważniejszą częścią osiągnięcia szczytowej wydajności w miejscu jest zapewnienie, że cms jest aktywnie dobrze aktualizowany. I istnieje kilka przydatnych wskazówek, które można łatwo zastosować do poprawy WordPress i Joomla prędkości witryn.

Jeśli chodzi o Joomla vs WordPress łatwy w użyciu, ramiąśmy spojrzeć na proces instalacji i pulpit nawigacyjny administratora obu dwóch platform, aby zobaczyć podobieństwa i różnice.

WordPress jest dobrze znany z procesu szybkiej instalacji przez długi czas. Jednak teraz zarówno WordPress, jak i Joomla hosting oferuje autoinstalatory jednym kliknięciem, które sprawiają, że proces instalacji staje się prosty dla wszystkich, nawet początkujących.

Tak więc, zwracamy się do analizy interfejsów użytkownika dwóch CMS, gdzie różnice są łatwo zauważyć.

W przypadku WordPress wszystkie ustawienia są dostępne za pośrednictwem menu paska bocznego. Nowi użytkownicy, nawet nie wiedzą nic o kodzie lub projekcie, mogą łatwo skonfigurować nowy wygląd swojej witryny.

Dzięki przyjaznemu dla użytkownika obszarowi administracyjnemu i interfejsowi wskaż i kliknij, jest jasne, aby przejść do obszaru menu i większości opcji, takich jak instalowanie wtyczek, przesyłanie zdjęć i tak dalej. Ale w tym samym czasie WordPress jest również wystarczająco potężny, aby bardziej techniczny użytkownik uszczypnąć, edytować i dostosowywać swoje strony.

Z drugiej strony, panel sterowania w Joomla, który pozwala zarządzać wszystkimi modułami wydaje się bardziej skomplikowana w porównaniu do WordPress. Nie jest to bardzo przygotowane dla początkujących, ponieważ zarządzanie barem znajduje się zarówno na górze, jak i po lewej stronie.

Więc może trzeba dużo czasu i wysiłku, aby zrozumieć obszar kontroli i zapoznać się ze środowiskiem, chyba że jesteś już znając jakąś podstawową wiedzę na temat technologii internetowych.

 

Zalety WordPress

Łatwy w użyciu – WordPress jest uważany za najprostszy system zarządzania treścią. Nawet nie-deweloperzy mogą z łatwością pracować z WordPressem.

Najlepsze dla blogów – WordPress najlepiej nadaje się do celów blogowych. Zawiera rozróżnienie dla „statycznych stron” vs „posty na blogu” od razu po wyjęciu z pudełka. Jednak WordPress również dominuje w e-commerce, więc nie ogranicza się do blogowania. Joomla, z drugiej strony, zawiera „jeden artykuł” typu.

Rozszerzalność – WordPress oferuje największy rezerwuar wtyczek i motywów. Dzięki temu rozszerzenie funkcjonalności i struktury witryny jest łatwe.

Ogromna społeczność wsparcia – Jak WordPress jest popularnym i powszechnie używanym oprogramowaniem, można łatwo znaleźć pomoc i wsparcie. Istnieje ogromna pula blogów, grup społecznych i programistów, które mogą pomóc w każdym problemie związanym z WordPress.

Niższe koszty rozwoju – Ogromna społeczność wsparcia oznacza również, że możesz rozwijać witrynę za pomocą WordPressa po niższych kosztach.

 

Zalety Joomla

Zaawansowany system zarządzania użytkownikami – Joomla jest bardziej zaawansowany system w porównaniu do WordPress. Początkujący może mieć trudności z dostępem do kontroli użytkownika w Joomla.

Elastyczność dla różnych typów treści – Jak wspomniano powyżej, Joomla zawiera typ „pojedynczego artykułu”. Jednak składniki i moduły w tym oprogramowaniu zapewniają niewielką elastyczność wyświetlania typów zawartości.

Obsługa wielu języków – Joomla ma wbudowaną funkcję obsługi wielu języków. Ułatwia tłumaczenie witryny na różne języki. WordPress, z drugiej strony, ma również obsługę wielu języków. Jednak musisz zainstalować wtyczkę innych firm, taką jak wtyczka WPML, aby cieszyć się tą funkcją.

Wiele szablonów — można użyć różnych szablonów dla różnych treści. W WordPress możesz używać tylko jednego motywu.

Pomimo równego, jeśli chodzi o sam potencjał, można powiedzieć, że WordPress umożliwia użytkownikom zarządzanie treścią ze względną łatwością. Każdy może zainstalować platformę i odebrać sposób tworzenia postów, stron lub niestandardowych typów postów w ciągu kilku minut, podczas gdy Joomla jest mniej wyrozumiały.

Biorąc to wszystko pod uwagę, musimy przyznać ostatnią rundę WordPress vs Joomla do pierwszego, co daje ogólny konkurs WordPress!

 

Wnioski

Pod pewnymi względami Joomla jest bardziej elastyczna niż WordPress. Oferuje niezwykle konfigurowalny system, który może przyjąć prawie dowolny kształt, który chcesz, i pozwala na wdrożenie wielu małych dostosowań bez polegania na rozszerzeniach. Jednak między WordPress vs Joomla może być tylko jeden zwycięzca, a korona musi iść do WordPress.

Jeśli chodzi o SEO, możliwości dostosowywania i zarządzania treścią – więc wybór jest jasny. Ponadto WordPress jest po prostu prostszy do odebrania dla nowych użytkowników, a jego popularność daje mu dodatkową przewagę w dostarczaniu użytkownikom lepszej struktury wsparcia – to wisienka na szczycie sundae WordPress.

Podsumowując, kontrowersyjna dyskusja na temat Joomla vs WordPress jeszcze się nie zakończyła.

Nowe przyjście wersji Joomla z wieloma niesamowitymi funkcjami znacząco wpłynęło na wyścigi Joomla & WordPress w zdobywaniu udziału w rynku.

Z drugiej strony WordPress wydał również WordPress z aktualizacjami zabezpieczeń i konserwacji, aby zapewnić użytkownikom najlepsze wrażenia.

Na koniec dnia nie jest zaskakujące, że WordPress jest najlepszą platformą CMS dla początkujących z najbardziej przyjaznymi dla użytkownika, szczególnie idealnym do blogowania.

Chociaż Joomla jest bardziej elastyczną platformą do wyświetlania różnego rodzaju treści i zarządzania użytkownikami, które pomagają budować potężne strony internetowe, takie jak e-commerce lub biznes.

Tak, prawda jest taka, że nie możemy zdecydować, który jest najlepszy CMS dla twojej strony . Zamiast tego, jest jedna ważna rzecz, o której możesz pamiętać przed wyborem CMS: myśląc o konkretnych potrzebach twojej witryny, a następnie stwierdzając, który CMS pasuje do Twoich wymagań.

 

Skontaktuj się z Agencją Marketingową OzonMedia z Wrocławia w sprawie projektowania strony internetowej. Zespół OzonMedia składa się z doświadczonych projektantów stron internetowych i  strategów SEO, którzy mogą pomóc w stworzeniu nowoczesnej i profesjoanlanej witryny internetowej dla Twojej firmy. Nasza agencja marketingowa pomaga wielu firmom i jest gotowa zrobić to samo dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację i dowiedzieć się, w jaki sposób nasze usługi SEO i usługi projektowania stron internetowych mogą pomóc Ci się rozwijać!

Agencja Marketingowa Wrocław - OzonMedia logo

Bądź na bieżąco

Bądź z nami na bieżąco i połącz się z naszymi kanałami w social media.

Skontaktuj się z nami

Wyślij nam wiadomość, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc przy Twoim projekcie.

Najczęściej polecane artykuły

4 sposoby na uzyskanie przyjaznej witryny dla użytkownika

4 sposoby na uzyskanie przyjaznej witryny dla użytkownika

Przyznajmy to, że cyfryzacja miała największy wpływ na świat marketingu. Zmieniło to krajobraz marketingowy i uczynił go bardziej konkurencyjnym. Aby przewyższać, konkurować i osiągać sukcesy, firmy szukają możliwości i perspektyw zwiększenia swoich przychodów. Te...

5 powodów dla których Twoja strona internetowa nie jest przyjazna dla użytkownika

5 powodów dla których Twoja strona internetowa nie jest przyjazna dla użytkownika

Badania pokazują, że odwiedzający spędzają średnio siedem sekund lub mniej na 90% odwiedzanych stron. Oznacza to, że masz tylko kilka cennych chwil, aby przekazać, kim jesteś, co robisz, dla kogo to robisz i dlaczego jesteś najlepszym wyborem. Upewnij się, że rozumiesz następujące jedenaście zasadniczych elementów każdej udanej witryny…

Jak pisać treści przyjazne dla SEO?

Jak pisać treści przyjazne dla SEO?

Badania pokazują, że odwiedzający spędzają średnio siedem sekund lub mniej na 90% odwiedzanych stron. Oznacza to, że masz tylko kilka cennych chwil, aby przekazać, kim jesteś, co robisz, dla kogo to robisz i dlaczego jesteś najlepszym wyborem. Upewnij się, że rozumiesz następujące jedenaście zasadniczych elementów każdej udanej witryny…

Czym jest digital marketing?

Czym jest digital marketing?

Marketing cyfrowy obejmuje wszystkie działania marketingowe promujące Twój produkt lub markę za pomocą urządzeń elektronicznych lub Internetu. Wykorzystuje taktyki marketingu online, takie jak marketing w wyszukiwarkach, marketing e-mailowy, marketing w mediach społecznościowych i marketing mobilny, aby dotrzeć do obecnych i potencjalnych klientów…

Jak zrobić skuteczną stronę internetową?

Jak zrobić skuteczną stronę internetową?

Badania pokazują, że odwiedzający spędzają średnio siedem sekund lub mniej na 90% odwiedzanych stron. Oznacza to, że masz tylko kilka cennych chwil, aby przekazać, kim jesteś, co robisz, dla kogo to robisz i dlaczego jesteś najlepszym wyborem. Upewnij się, że rozumiesz następujące jedenaście zasadniczych elementów każdej udanej witryny…

Strona internetowa przyjazna SEO – jak to zrobić?

Strona internetowa przyjazna SEO – jak to zrobić?

Niezależnie od tego, czy jesteś agencją, sprzedawcą wewnętrznym czy przedsiębiorcą we własnej firmie, wiesz, jak ważna jest Twoja witryna dla sukcesu Twojej firmy. Niestety niektóre firmy inwestują w swoje witryny dziesiątki godzin i tysiące złotych, nie zastanawiając się, w jaki sposób przyciągną odwiedzających i wygenerują potencjalnych klientów…

System CMS i jakie są jego rodzaje?

System CMS i jakie są jego rodzaje?

CMS może również zapewniać narzędzia do marketingu bezpośredniego. Marketing jeden na jeden to zdolność witryny do dostosowania jej treści i reklamy do specyficznych cech użytkownika z wykorzystaniem informacji dostarczonych przez użytkownika lub zebranych przez witrynę – na przykład wzorca sekwencji stron konkretnego użytkownika. Na przykład, jeśli użytkownik odwiedzi wyszukiwarkę i wyszuka aparat cyfrowy, banery reklamowe przedstawiają firmy sprzedające aparaty cyfrowe zamiast firm sprzedających produkty ogrodowe…

Kiedy należy przeprojektować stronę internetową?

Kiedy należy przeprojektować stronę internetową?

Wtryna Twojej firmy jest obliczem Twojej marki online. Musi nie tylko zapewniać silne i korzystne pierwsze wrażenie, ale także uwzględniać i angażować każdą z twoich unikalnych grup użytkowników. Połączenie szybko zmieniającej się technologii, estetyki projektu i preferencji użytkownika oznacza, że ​​nawet strony internetowe, które były w czołówce kilka lat temu, mogą szybko stać się przestarzałe…

Najczęstsze błędy w projektowaniu stron internetowych.

Najczęstsze błędy w projektowaniu stron internetowych.

Temat projektowania poprawnych i skutecznych stron internetowych jest tematem bardzo szerokim. Twoja witryna internetowa może pomóc lub zaszkodzić firmie i jej rozwojowi. Wielu właścicieli małych firm próbuje zaoszczędzić pieniądze projektując własne strony internetowe, ale nawet ci z najlepszymi intencjami mają skłonność do popełniania kilku błędów w projektowaniu stron internetowych…

Dlaczego WordPress to najlepszy CMS dla twojej strony internetowej?

Dlaczego WordPress to najlepszy CMS dla twojej strony internetowej?

WordPress to internetowy i bezpłatny system zarządzania treścią typu open source (CMS) opracowany przy użyciu platformy PHP i MySQL. Który jest obecnie najłatwiejszym i najbardziej wiarygodnym systemem do blogowania i zarządzania treścią stron internetowych (CMS). Umożliwia wysoce konwertowalny interfejs użytkownika…

PHP – najczęściej używany język projektowania stron internetowych.

PHP – najczęściej używany język projektowania stron internetowych.

PHP jest jedną z zaufanych i akceptowanych na całym świecie technologii do tworzenia stron internetowych, kiedy myśli się o stworzeniu czegoś, co będzie dynamicznie technicznie z tego powodu, jest używane przez prawie każdą firmę zajmującą się projektowaniem i tworzeniem stron internetowych . PHP jako technologia jest łatwa w użyciu, dzięki czemu można szybko się rozwijać. Oprogramowanie opracowane w PHP będzie szybkie i wyjątkowo…

Dobre praktyki projektowania nowoczesnej strony internetowej.

Dobre praktyki projektowania nowoczesnej strony internetowej.

Strona internetowa promuje Twój biznes 24×7, nawet ty śpisz i nie można tego usprawiedliwić w tym konkurencyjnym środowisku biznesowym, w którym tysiące konkurentów również chcą być najbardziej efektywni w swoich własnych witrynach biznesowych…

Jak wybrać najlepszą domenę dla strony internetowej?

Jak wybrać najlepszą domenę dla strony internetowej?

Wybór odpowiedniej domeny dla swojej witryny jest bardzo ważny. Nie jest to tylko tekst lub fraza, którą wpisują twoi odbiorcy, ale jakakolwiek domena, którą wybierzesz, będzie miała wpływ na widoczność wyszukiwania i może przyczynić się do powstania lub zerwania działalności.

Zobacz najnowsze realizacje

Prezentujemy przykładowe realizacje stron internetowych jakie oferujemy w ramach usługi tworzenia stron WWW. Realizujemy projekty stron internetowych dedykowanych każdej branży. Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami, doradzimy Ci jak wybrać odpowiedni projekt strony WWW.