Gotowa strona internetowa – wady i zalety, koszty?

INBOUND MARKETING, STRONY INTERNETOWE, WEB DESIGN

To co widzisz Jest Tym Co dostajesz. Dzięki gotowemu szablonowi strony internetowej nie musisz wyobrażać sobie, jak będzie wyglądać gotowy produkt, czy wybrany programista zrozumiał twoje wymagania, czy twoja strona będzie musiała przejść kilka zmian i iteracji, zanim będziesz zadowolony z produktu końcowego.

Szablon strony internetowej można dostosować do własnych wymagań, zmieniając kolory, obrazy i tekst, dzięki czemu wygląda zupełnie inaczej niż oryginał. To może znacznie obniżyć ostateczny koszt strony internetowej.

Czas realizacji a koszty.

Czas to pieniądz. Twoja witryna będzie działać w ułamku czasu potrzebnego do opracowania niestandardowej witryny – oczywiście pod warunkiem, że masz treść i zdjęcia gotowe do dostosowania szablonu witryny do własnych potrzeb. Opracowanie specjalnie zaprojektowanej strony internetowej może zająć miesiące, w zależności od jej złożoności. Porównaj ten przedział czasowy z kilkoma dniami, a nawet godzinami, aby szablon witryny stał się pełnoprawną witryną.

Koszt.

Możesz uzyskać atrakcyjny, profesjonalnie zaprojektowany szablon strony internetowej już za 199pln. Specjalnie zaprojektowana strona internetowa może kosztować wszystko do 20 000pln. Masz również dostęp do dużej liczby bezpłatnych szablonów, chociaż ich konstrukcja i funkcjonalność są ograniczone, i możesz nie uzyskać potrzebnej pomocy technicznej.

Wybór.

Dzięki całej konkurencji w Internecie możesz wybierać spośród wielu wzorów i pakietów, które spełnią Twoje wymagania. Pomyśl o tym – specjalnie zaprojektowana strona internetowa daje tylko 2 lub 3 opcje do wyboru. W sieci jesteś rozpieszczany wyborem szablonów stron.

Wygląd witryny przyciąga odwiedzających do Twojej witryny.

Gotowe szablony stron są projektowane przez profesjonalistów, którzy również projektują szablony niestandardowe. Masz dostęp do najwyższej jakości projektu bez konieczności płacenia za projekt niestandardowy. Możesz przeglądać i wybierać spośród tysięcy atrakcyjnych projektów szablonów internetowych w sieci. Przekonasz się jednak, że niektóre firmy w Internecie oferują szablony witryn wyższej jakości niż inne. Nie daj się zwieść agresywnym ofertom sprzedaży w niektórych witrynach. Skorzystaj z własnego uznania, wybierając szablon internetowy, który będzie dużo mówił o Twojej firmie.

Funkcjonalność.

Profesjonalnie zaprojektowane strony internetowe będą dostarczane ze wstępnie załadowanymi standardowymi stronami, takimi jak „strona główna”, „informacje”, „usługi” i „kontakt”. Inne szablony witryn oferują dodatkowe funkcje do prezentacji portfolio / galerii zdjęć lub funkcje komunikacji / sieci społecznościowych, takie jak blog , biuletyn lub tablica ogłoszeń . Bardziej złożone szablony witryn i witryny handlu elektronicznego będą oferować dynamiczne funkcje, takie jak zamawianie online, przetwarzanie kart kredytowych i czat na żywo. Pamiętaj, że wszystkie te funkcje będą wymagać wsparcia zaplecza od firmy hostingowej, aby działać poprawnie.

Nawigacja.

Wygląd szablonu Twojej witryny to tylko połowa sukcesu. To, co chcesz wiedzieć, to jak to działa. Jak łatwo jest Twojemu klientowi znaleźć treść, której szuka? Jak spójne są łącza nawigacyjne w witrynie? Czy Twój gość wyraźnie wie, gdzie jest, gdzie się udać i jak wrócić do miejsca, w którym zaczął? Szablony stron internetowych umożliwiają nawigację w witrynie.

cennik stron internetowych

Wady korzystania z szablonów stron internetowych i koszt?

Pomimo wszystkich bardzo realnych zalet szablonów stron internetowych, należy zatrzymać się i rozważyć niektóre z wad. Na przykład, jak łatwo jest dostosować szablon do swoich wymagań? Czy masz umiejętności lub oprogramowanie, aby zrobić to sam?

Szablony stron internetowych są pobierane i używane przez setki użytkowników.

Nie są więc wyłączne i wyjątkowe dla Twojej firmy. Możesz skończyć z witryną, która jest klonem wielu innych. Jeśli chcesz mieć pewność, że nikt inny nie kupi tego samego szablonu strony internetowej, będziesz musiał zapłacić wielokrotnie cenę. Poza tym ten sam szablon mógł być używany przez klientów, którzy pobrali go, zanim tam dotarłeś. Może być konieczne zaprojektowanie własnej witryny, jeśli chcesz zaprojektować ją wyłącznie dla Twojej firmy lub na własny użytek.

Szablonu witryny nie można modyfikować poza punktem, dlatego może być niespecyficzny dla Twoich wymagań. Jeśli masz dużo treści witryny, ale wybrałeś szablon strony z ograniczoną przestrzenią na tekst, dodatkowy tekst może zmienić wygląd układu przez rozciągnięcie go. W tym momencie możesz zdecydować, że szablon tak naprawdę nie działa, ale utkniesz z nim, ponieważ już za niego zapłaciłeś i pobrałeś.

Podczas gdy niektóre szablony witryn można łatwo dostosowywać, edytować i aktualizować, korzystając z łatwo dostępnych programów do tworzenia stron internetowych, takich jak Microsoft Frontpage, inne są bardziej złożone i wymagają znajomości narzędzi do edycji zdjęć oraz tworzenia stron internetowych i kodowania.

Niezależnie od tego, czy jest to Macromedia Dreamweaver, Flash, czy znajomość kodu HTML, możesz nie mieć wymaganego oprogramowania lub umiejętności do dostosowywania, edytowania i aktualizowania swojej witryny. W takim przypadku może być konieczne skorzystanie z usług programisty internetowego w celu dostosowania i / lub zaktualizowania szablonu internetowego.

Musisz znać optymalizację obrazów do Internetu, aby Twoje strony ładowały się szybko. Jeśli nie masz wymaganych umiejętności i oprogramowania do edycji zdjęć w celu optymalizacji obrazu, spowolni to proces tworzenia witryny i może zaistnieć potrzeba skorzystania z usług programisty.

Szablony stron internetowych dają tylko powłokę witryny. Nie są zoptymalizowane pod kątem przyciągania wyszukiwarek. Musisz to zrobić z treścią witryny. Pamiętaj, że wyszukiwarki bardziej przyciągają słowa niż zdjęcia. Szablon witryny z dużą ilością grafiki i efektów animacji Flash może wyglądać atrakcyjnie, ale ładowanie może potrwać dłużej i nie spowoduje przyciągnięcia wyszukiwarek do Twojej witryny. Mimo dobrego wyglądu witryny Flash może ona znaleźć się niżej w rankingach wyszukiwarek.

Podczas pisania treści , trzeba użyć słów kluczowych, które promują swoje produkty lub usługi i przyciągają docelowych klientów do witryny. Będziesz także musiał użyć metatagów (Tag tytułu, słowa kluczowe, opis), aby przyciągnąć wyszukiwarki do twoich stron internetowych. Ponieważ treść jest sercem Twojej witryny, warto poświęcić czas i energię na jej napisanie – lub powierzyć ją profesjonalnemu autorowi treści.

Podsumowując, korzystanie z szablonów stron internetowych posiada wady i zalety. Jeżeli ważny jest dla Ciebie koszt i cena projektu wybierz szablon, jeżeli cena i cena strony internetowej nie mają kluczowego znaczenia to wybierz projekt indywidualny.

Agencja Marketingowa Wrocław - OzonMedia logo

Bądź na bieżąco

Bądź z nami na bieżąco i połącz się z naszymi kanałami w social media.

Skontaktuj się z nami

Wyślij nam wiadomość, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc przy Twoim projekcie.

Najczęściej polecane artykuły

Dlaczego WordPress to najlepszy CMS dla twojej strony internetowej?

Dlaczego WordPress to najlepszy CMS dla twojej strony internetowej?

WordPress to internetowy i bezpłatny system zarządzania treścią typu open source (CMS) opracowany przy użyciu platformy PHP i MySQL. Który jest obecnie najłatwiejszym i najbardziej wiarygodnym systemem do blogowania i zarządzania treścią stron internetowych (CMS). Umożliwia wysoce konwertowalny interfejs użytkownika…

PHP – najczęściej używany język projektowania stron internetowych.

PHP – najczęściej używany język projektowania stron internetowych.

PHP jest jedną z zaufanych i akceptowanych na całym świecie technologii do tworzenia stron internetowych, kiedy myśli się o stworzeniu czegoś, co będzie dynamicznie technicznie z tego powodu, jest używane przez prawie każdą firmę zajmującą się projektowaniem i tworzeniem stron internetowych . PHP jako technologia jest łatwa w użyciu, dzięki czemu można szybko się rozwijać. Oprogramowanie opracowane w PHP będzie szybkie i wyjątkowo…

Zobacz najnowsze realizacje

Prezentujemy przykładowe realizacje stron internetowych jakie oferujemy w ramach usługi tworzenia stron WWW. Realizujemy projekty stron internetowych dedykowanych każdej branży. Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami, doradzimy Ci jak wybrać odpowiedni projekt strony WWW.