Czym jest optymalizacja strony? Podstawowe zasady.

Praca nad stroną internetową i przygotowaniem jej zgodnie ze sztuką wraz z pełną porywających i unikalnych tekstów w dzisiejszych czasach już nie wystarczy, aby zajmować pierwsze miejsca w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie, aby ona przyniosła przez wielu administratorów wyczekiwane przychody. Pamiętajmy, że użytkownicy muszą dokonywać codziennie miliona a nawet miliarda decyzji jaką stronę wybrać, która będzie odpowiednia, a do tego potrzebujesz przemyślanej strategii optymalizacji całego Twojego serwisu on- i off-site.

W celu poprawnej optymalizacji strony i osiągnięcia najwyższych wyników naturalnego wyszukiwania Google, powinieneś bezwzględnie wykonać profesjonalny i szczegółowy audyt SEO strony internetowej. Raport z audytu to doskonałe źródło informacji w temacie: co należy zmienić na stronie internetowej i jak osiągnąć lepsze wyniki w wyszukiwarce i wyższe pozycje w Google.

Optymalizacja strony - ozonmedia.pl

Co to jest optymalizacja

Audyt SEO, który wykonuje się przed rozpoczęciem optymalizacji strony internetowej odnosi się do wszystkich znanych metod, które ujmowane są po to, aby user mógł odszukać daną witrynę w naturalnych wynikach wyszukiwania. Praca jaką zostanie wykonana ma przynieść oczekiwany rezultat w postaci najwyżjszej pozycji [z ang. page rang] Twojej strony. Im lepsza optymalizacja strony tym lepsze zrozumienie treści witryny i struktury witryny przez roboty Google, co przekłada się tym samym na jak najwyższe wyświetlanie strony w momencie, gdy użytkownik wpiszę określone frazę. Jeśli czegoś nie dopilnujesz lub pominiesz w pracach optymalizacyjnych możesz być pewnien, że nie otrzymasz nagrody od googla w postaci wysokich pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania – cierpliwość i skrupulatność będzie doceniona.

Elementy podlegające optymalizacji

Poniżej postaram się przedstawić niezbędne elementy, które uczynią Twoją stronę bardziej widoczną oraz czytelniejszą dla robotów google. Optymalizacji poddawane są elementy takie jak kod strony [budowa strony] oraz  kontent publikowany na stronie, ale i szerego innych elementów [każda nawet najdrobniejsza cegówka ma znaczenie].

Optymalizacja kodu

Optymalizacja strony - ozonmedia.pl

W pierwszej kolejności powinniśmy zająć się analizą i audytem samego czystego kodu strony. Przede wszystkim powinniśmy skupić się na kilku ważych aspektach, które przedstawią Nam aktualny obraz Naszej strony poprzez:

1. Czas i szybkość wyświetlenia strony: powinniśmy zwrócić uwagę na objętość i czystość kodu, połączenie z serwerem oraz jego stabilność i w dzisiejszych czasach wielkość [wagę] grafiki.

2. Prezentacja w wynikach wyszukiwania google – tutaj w tym aspekcie przede wszystkim ważnym elelementem jest używanie poprawnie nagłówków strony [czym jest h1 a czym h3]. Należycie i z pełną starannością należy przemyśleć jak uzupełnić metadane czyli dane na temat strony, które są zawarte w jej kodzie i widoczne dla robotów wyszukiwarek oraz użytkownika w wynikach wyszukiwnia.

3. Ostatnim elelemtem, o który powinniśmy zadbać w optymalizacji kodu to zgodność z standardami W3C, które określają jak tworzyć stronę. To one określają w jaki sposób jest wyświetlana i dostępna dla wszystkich użytkowników Nasza strona, niezależnie od wykorzystywanego przez nich oprogramowania na komputerach czy przeglądarek.

Jeżeli przyłożysz się do przygotowania optymalizacji kodu źródłowego i zadbasz o wszystkie niezbędne rzeczy możesz liczyć na to, że roboty googla będą miały łatwą drogę do czytania oraz poruszania się po Twojej stronie.

Adresacja jest również bardzo waznym czynnikiem i tam zwłaszcza powinniście dbać o unikalność adresów [opisany w kolejnym akapicie – Optymalizacja struktury linków]. Mamy także możliwość zarządzania gdzie możemy wpuścić roboty googla a gdzie nie powinny one mieć dostęp wraz z godzinami w jakich powinny przeglądać Naszą stronę – ograniczenia można dokonać za pomocą pliku robots.txt lub searche console.

Optymalizacja struktury linków

Ważnym aspektem, o który powinniśmy zadbać to optymalizacja linków wewnętrznych, tak aby roboty google jak również użytkownicy Naszego serwisu mogli poruszać się swobodnie i z łatwością. URL powinny mieć formę tekstową np. https://ozonmedia.pl/optymalizacja-strony-internetowej/ i prowadzić do stron, które są kompletne i dobrze przygotowana a nie puste i z błędami. Pamiętajmy o istotnym elemencie, aby w tekście nie zawierać anchorów niepowiązanych z tematem tj. “zobacz więcej…” czy “kliknij tutaj”.

Audyt SEO – oferta warta przemyślenia

Najważniejszym czynnikiem rankującym Twoją stronę w wynikach wyszukiwania Google jest odpowiednia optymalizacja strony internetowej, którą uzyskasz tylko dzięki skutecznemu audytowi SEO. Dokonaj skutecznej optymalizacji strony internetowej lub sklepu internetowego. Uzyskaj 100% pewność, że Twoja witryna jest bezpieczna i ciesz się wysokimi pozycjami w Google dzięki Naszemu kiludziesięcio letniemu doświadczeniu w branży.

Oferujemy pełen zakres usług w zakresie optymalizacji stron internetowych, a swoje działania prowadzimy w oparciu o wyniki audytu SEO. Jeśli chcesz, aby Twoja strona była przyjazna dla użytkowników i dla robotów wyszukiwarek skontaktuj się z nami.

Zapraszam do przeczytania wpisu: Jak skutecznie optymalizować strony internetowe?

polub nas - Agencja Marketingowa Ozonmedia.pl
Tagi:
Autor artykułu:

Pasjonat marketingu cyfrowego i promocji biznesu w internecie. Miłośnik nowych technologii, zarządzania i psychologii. Założyciel i pomysłodawca serwisów internetowych, wieloletni handlowiec, całe życie lider z krwi i kości, SEO fantasta i SEM realista.

Zostaw komentarz

Powiązane wpisy
All AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA MARKETING INTERNETOWY OPTYMALIZACJA STRON POZYCJONOWANIE SEO E-COMMERCE INBOUND MARKETING NARZĘDZIA I PROGRAMY OUTBOUND MARKETING SEM SOCIAL MEDIA USER EXPERIENCE WEB DESIGN MOBILE
algorytm google pingwin 4.0

Pingwin 4.0 w czasie rzeczywistym częścią algorytmu wyszukiwarki google.

Dziś nastąpił długo oczekiwany dzień w branży SEO, który zmieni już na zawsze ten segment marketingu. Google poinformowało na swoim oficjalnym blogu, że Pingwin 4.0 został powołany do życia i…
zobacz więcej
darmowe narzedzia online marketingu

Darmowe narzędzia online marketing z których warto korzystać.

Skuteczna promocja stron internetowych wymaga stałego korzystania z narzędzi wspomagających działania online, narzędzi monitorujących nasze działania i ich wyniki, narzędzi monitorujących działania konkurencji. Na rynku możemy znaleźć szereg narzędzi wspomagających…
zobacz więcej
Ostrzeżenie Google - linki dofallow

Google ostrzega przed linkami dofollow w widgetach!

Najpopularniejsza wyszukiwarka Google ostrzegła na swoim blogu webmasterów przed nieuzasadnionym wykorzystywaniem wszelkich widgetów umieszczanych na stronach internetowych do zdobywania linków dofallow. Barry Schwartz również podkreślił na swoim koncie Twitter wagę sprawy…
zobacz więcej
mobilegeddon od Google

Google aktualizuje algorytm dla wyszukiwarek mobilnych!

Doczekaliśmy się aktualizacji algorytmu Google dla mobilnych wyników wyszukiwania. Choć aktualizacja mobilnych wyników wyszukiwania, powszechnie określana jako "mobilegeddon", była zapowiedziana już rok wcześniej to zapewne wprowadzi sporo zmian w mobilnych…
zobacz więcej
jak sprawdzić agencję marketignową SEO

Jak sprawdzić agencję marketingową SEO?

W zasadzie nie ma dnia, aby na forum i grupach zajmujących się tematyką SEO, marketingu internetowego, pozycjonowania stron internetowych nie pojawiło się pytanie o usługi agencji marketingowej i pytań o…
zobacz więcej
jak google wyświtla wyniki wyszukiwania - ozonmedia

W jaki sposób działa wyszukiwarka Google?

Google numer 1 na rynku wyszukiwarek. Wyszukiwarka od Google jest narzędziem numer jeden na rynku służącym do przeszukiwania internetu. Oczywiście na rynku znajdziemy wiele innych wyszukiwarek służących do przeszukiwania internetu,…
zobacz więcej
optymalizacja strony ozonmedia.pl

Poprawna optymalizacja strony internetowej.

W poprzednim artykule "Czym jest optymalizacja strony?"  opisywałem jak ważnym elementem optymalizacji strony  jest rozpoczęcie od audytu SEO, który przygotowany i wykonany skrupulatnie będzie źródłem ogromnej wiedzy co w Naszej stronie…
zobacz więcej
formularz kontaktowy ozonmedia.pl

Formularz kontaktowy: Twoja strona potrzebuje lepszego.

Formularz kontaktowy jest integralną częścią każdego [prawie każdego] serwisu na całym świecie. Mają one ogromne znaczenie, ale są one często zaniedbywane przez administratorów. W dzisiejszym poście podzielę się z Wami spostrzeżeniami i…
zobacz więcej