Google ostrzega przed linkami dofollow w widgetach!

GOOGLE, OPTYMALIZACJA STRON, OUTBOUND MARKETING

Najpopularniejsza wyszukiwarka Google ostrzegła na swoim blogu webmasterów przed nieuzasadnionym wykorzystywaniem wszelkich widgetów umieszczanych na stronach internetowych do zdobywania linków dofallow.

Barry Schwartz również podkreślił na swoim koncie Twitter wagę sprawy linków dofallow pochodzących z widgetów.

Google już od dawna podejmuje zdecydowane kroki w celu wyeliminowania wszelkich manipulacji PageRank witryn internetowych. Tym razem jednak Google podkreśla swoją politykę i podejście do umieszczania linków dofallow z wykorzystaniem słów kluczowych.
linki doofolow

Czy linki dofallow w widgatach są zgodne z wytycznymi Google?

Google podkreśla, że wiele widgetów umieszczanych na stronach internetowych przez webmasterów wzbogaca je i zwiększa ich wartość dla potencjalnego usera. Jednak należy zwrócić uwagę, iż większość większość widgetów zawiera linki w wykorzystaniem anchor tekstów, co nie jest naturalne dla zdobywania linków zwrotnych dla witryny twórców widgetu. Co za tym idzie praktyki taki są uważane za niezgodne z wytycznymi Google dla wembasterów.

Google podało przykłady widgetów, które naruszają wytyczne dotyczące wymiany linków.

Google poleca, aby twórcom widgetów usuneli z nich linki lub dodali do nich rel=”nofollow” i ostrzega jednocześnie, że jeżeli tego nie zrobią to narażają się na działania ręczne z powodu nienaturalnych linków.

W celu uzyskania większej ilości informacji polecamy zapoznać się zponiższym filmem i tym co mówi Matt Cutts o linkach zwrotnych z widgetów.

Biorąc pod uwagę oświadczenie Google, możemy się spodziewać kolejnej fali ręcznych kar antyspamowych za linki dofallow tym razem za linki pochodzące z widgetów.

Źródło artykułu:

Google reminds webmasters that widget links are against their webmaster guidelines

Jeżeli spodobał Ci się nasz artykuł to kliknij poniżej i wracaj do nas częściej!

Agencja Marketingowa Wrocław

Bądź na bieżąco

Bądź z nami na bieżąco i połącz się z naszymi kanałami w social media.

Skontaktuj się z nami

Wyślij nam wiadomość, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc przy Twoim projekcie.

Najczęściej polecane artykuły

Prowadzenie fanpage – jak skutecznie to robić na Facebooku?

Prowadzenie fanpage – jak skutecznie to robić na Facebooku?

Zastanawiasz się jak założyć konto firmowe na Facebooku? A może zastanawiasz się czy warto to zrobić i jakie korzyści może przynieść to Twojej firmie i jak skutecznie prowadzić Fanpage na Facebooku? Nie marnuj więcej czasu! Obecność Twojej firmy i posiadanie firmowego konta fanpage na Facebooku to konieczność. Facebook to sieć społecznościowa, która  stała się jednym z podstawowych kanałów marketingowych Twojej marki…

Czym jest digital marketing?

Czym jest digital marketing?

Marketing cyfrowy obejmuje wszystkie działania marketingowe promujące Twój produkt lub markę za pomocą urządzeń elektronicznych lub Internetu. Wykorzystuje taktyki marketingu online, takie jak marketing w wyszukiwarkach, marketing e-mailowy, marketing w mediach społecznościowych i marketing mobilny, aby dotrzeć do obecnych i potencjalnych klientów…

Zobacz najnowsze realizacje

Prezentujemy przykładowe realizacje stron internetowych jakie oferujemy w ramach usługi tworzenia stron WWW. Realizujemy projekty stron internetowych dedykowanych każdej branży. Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami, doradzimy Ci jak wybrać odpowiedni projekt strony WWW.