Google ostrzega przed linkami dofollow w widgetach!

GOOGLE, OPTYMALIZACJA STRON, OUTBOUND MARKETING, STRONY INTERNETOWE

Najpopularniejsza wyszukiwarka Google ostrzegła na swoim blogu webmasterów przed nieuzasadnionym wykorzystywaniem wszelkich widgetów umieszczanych na stronach internetowych do zdobywania linków dofallow.

Barry Schwartz również podkreślił na swoim koncie Twitter wagę sprawy linków dofallow pochodzących z widgetów.

Google już od dawna podejmuje zdecydowane kroki w celu wyeliminowania wszelkich manipulacji PageRank witryn internetowych. Tym razem jednak Google podkreśla swoją politykę i podejście do umieszczania linków dofallow z wykorzystaniem słów kluczowych.
linki doofolow

Czy linki dofallow w widgatach są zgodne z wytycznymi Google?

Google podkreśla, że wiele widgetów umieszczanych na stronach przez webmasterów wzbogaca je i zwiększa ich wartość dla potencjalnego usera. Jednak należy zwrócić uwagę, iż większość większość widgetów zawiera linki w wykorzystaniem anchor tekstów, co nie jest naturalne dla zdobywania linków zwrotnych dla witryny twórców widgetu. Co za tym idzie praktyki taki są uważane za niezgodne z wytycznymi Google dla wembasterów.

Google podało przykłady widgetów, które naruszają wytyczne dotyczące wymiany linków.

Google poleca, aby twórcom widgetów usuneli z nich linki lub dodali do nich rel=”nofollow” i ostrzega jednocześnie, że jeżeli tego nie zrobią to narażają się na działania ręczne z powodu nienaturalnych linków.

W celu uzyskania większej ilości informacji polecamy zapoznać się zponiższym filmem i tym co mówi Matt Cutts o linkach zwrotnych z widgetów.

Biorąc pod uwagę oświadczenie Google, możemy się spodziewać kolejnej fali ręcznych kar antyspamowych za linki dofallow tym razem za linki pochodzące z widgetów.

Źródło artykułu:

Google reminds webmasters that widget links are against their webmaster guidelines

Jeżeli spodobał Ci się nasz artykuł to kliknij poniżej i wracaj do nas częściej!

Bądź na bieżąco

Bądź z nami na bieżąco i połącz się z naszymi kanałami w social media.

Skontaktuj się z nami

Wyślij nam wiadomość, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc przy Twoim projekcie.

Najczęściej polecane artykuły

Dlaczego moja strona nie jest indeksowana w Google?

Dlaczego moja strona nie jest indeksowana w Google?

Wyobraź sobie scenariusz – spędziłeś godziny na tworzeniu wysokiej jakości treści, które pokochają zarówno użytkownicy, jak i wyszukiwarki, i przygotowałeś dla nich kilka świetnych możliwości dotarcia do celu. Wciśnij opublikuj … poczekaj … a następnie poczekaj trochę dłużej…

5 skutecznych sposobów na email marketing.

5 skutecznych sposobów na email marketing.

Oto niektóre wiadomości, które mogą być równie zaskakujące: ostatnie badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wśród specjalistów IT pracujących w B2B mówiło, że wolą, aby firmy sprzedawały je za pomocą poczty e-mail większością brutto: 57 procent. Co ciekawsze, drugą co do wielkości preferowaną metodą marketingową wcale nie był marketing: 36 procent, że woleliby raczej skontaktować się z firmą niż z reklamą….

Zobacz najnowsze realizacje

Prezentujemy przykładowe realizacje stron internetowych jakie oferujemy w ramach usługi tworzenia stron WWW. Realizujemy projekty stron internetowych dedykowanych każdej branży. Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami, doradzimy Ci jak wybrać odpowiedni projekt strony WWW.

Dowiedz Się Więcej Jak Możemy Ci Pomóc?

Skontaktuj Się z Nami

Wyślij nam wiadomość, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc przy Twoim projekcie.